76
718  2 мин
Не всеки е роден за свой бизнес, но всеки има своето място под слънцето и начин, по който да е полезен и да дава стойност на света.
По темата през годините съм забелязала две неща:
- Като психолог много клиенти са се оплаквали, че не харесват работата си и че им е трудно да получат онази, която истински желаят.
- Като работодател съм виждала как неправилно направената автобиография, неправилният външен вид и поведение на интервюто, са ме карали да отхвърля даден кандидат.
Затова вярвам, че ако нямаш работата на своите мечти, значи някъде бъркаш в процеса на кандидатстване. Вярвам също, че можеш да получиш дадена позиция, дори и да нямаш нужния опит, ако се подготвиш добре и продадеш правилно себе си на компанията.
Ето как!
Стъпка 1: Фокусирай се върху обяви за работа, които наистина ти се струват интересни. Ако дадена позиция не отговаря на изискванията ти и не ти се струва интересна, по-добре изобщо не си губи времето да кандидатстваш за нея. Когато истински искате работата, тогава сте готови да положите много по-големи усилия, за да я получите.
Стъпка 2:Изготви своята автобиография конкретно за позицията, за която кандидатстваш. Ако смяташ, че дадени умения, знания и опит нямат общо с работата, то по-добре не ги включвай в своето CV. Вместо това наблегни на онези, които са важни за работодателя, така че наистина да го убедиш, че си точният служител.
Стъпка 3: Мотивационното писмо също трябва да е съобразено с компанията, на която се изпраща. Постарай се в него да си проличи колко си ентусиазиран от възможността да започнеш работа при тях. Покажи, че позицията ти изглежда интересна и удовлетворяваща.
Стъпка 4: Изгради мрежа от контакти. Имай предвид, че за работодателят е по-лесно да се довери и да наеме човек, който му е препоръчан. Така че колкото по-широк кръг от познати в професионалните среди имаш и колкото по-добър е имиджът ти в техните очи, толкова по-голяма е вероятността някой да те препоръча за потенциална работа.
Стъпка 5: Създай свое портфолио. Добра идея е да събереш своя предишен опит, кратко описание на уменията, знанията и личните ти характеристики, както и всякакви други подходящи материали (например ако си дизайнер, приложи свои проекти). Можеш да направиш своето портфолио във файл, който да изпращаш по имейл, или под формата на уебсайт.
Ако нямаш представа към коя професия е най-добре да се ориентираш?
Ако искаш да разбереш какви са твоите лични таланти?
Ако не знаеш какви са твоите предимства пред останалите кандидати?
Ако искаш да правиш добро впечатление на интервю за работа?
Ако искаш да се научиш да преговаряш успешно за условия на работа и заплата?
Заповядай на Онлайн обучението в 3 модула „Как да получиш работата на своите мечти?“: https://natalia.bg/rabota-mechta/
Ще го водя с Мария Ангелова, работила като Project manager и HR в телекомуникационни компании, и натрупала опит в подбора на персонал и управлението му.
8, 9 и 10 Септемвриот 16:00ч. | ZOOM | Цена на модул 30 лв. | Пакет 3 модула: 50 лв.